Ressam Domuz “Pigcasso”

Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Franschhoek adlı yerleşim yerinde yaşayan Pigcasso[1], kendi adına açılmış olan resmî internet sitesinde “Dünya’nın resim çizen tek domuzu” olarak nitelendirilmektedir. Çiftlik hayvanlarının korunması ve çiftlik hayvanlarına daha düzgün muamele edilmesi için çalışan Farm Sanctuary SA tarafından mezbahadan kurtarıldıktan sonra sanatsal yeteneklerini tüm insanlığa gösterme şansını yakalayarak ünlü bir ressam olan Pigcasso, bu “yeniden doğuş” hikâyesi ile herkesi etkilemektedir.

İşte Pigcasso ve Pigcasso’nun nasıl çalıştığı:

Bazı tabloları binlerce dolara satılmış olan Pigcasso’nun yaptığı tablolar şimdiye kadar Fransa’da, Almanya’da ve Birleşik Krallık’ta sergilenmiştir. Ayrıca Pigcasso, bir Nissan reklamında oynamıştır ve ünlü İsviçreli saat markası Swatch, Pigcasso’nun çizdiği bazı desenleri saatlerine uygulamıştır.

Pigcasso’nun çizimlerinin, yer aldığı haberlerin ve Swatch’ın Pigcasso desenli saatlerinin fotoğraflarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


[1] Pigcasso’nun ismi, büyük bir ihtimalle, İngilizcede “domuz” anlamına gelen “pig” kelimesi ile ünlü ressam Pablo Picasso’nun adının birleştirilmesi sonucunda elde edilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.